Remalia Club  

Επιστροφή   Remalia Club > Ιστορίες της Κλειδαρότρυπας > Η Εύα και το Μήλο

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 24-05-11, 12:06   #1
zolitos
Δασκάλα της Βέφας Editor

Το avatar του χρήστη zolitos

Περιοχή: Αθηνα
zolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to behold
Προεπιλογή καλοκαιρινά χτενίσματα

0
Trendy Αλογοουρά με Μπροστινή Γαλλική Πλεξούδα

Καθώς ο καιρός θα γίνεται όλο και πιο ζεστός θέλουμε να κρατάμε τα μαλλιά μας μακριά από το πρόσωπο.
Η αλογοουρά είναι μία από τι πιο εύκολες και δημοφιλείς επιλογές μας. Εάν θέλεις να δώσεις ένα πιο trendy τόνο στο κλασικό αυτό χτένισμα μπορείς να πλέξεις στρατηγικά κάποιες τούφες σε πλεξούδες σε διάφορα σημεία και μετά να μαζέψεις τα μαλλιά σου.
Πολύ εντυπωσιακό στυλ είναι και αυτό της φωτογραφίας με πλέξιμο γαλλικής πλεξούδας στο μπροστινό μέρος.

Δες τα βήματα για πετύχεις μόνη σου το υπέροχο αυτό χτένισμα.

Τα βήματα αναλυτικά….

1.Κάνε πρώτα μια πλαϊνή χωρίστρα και μετά μια κατακόρυφη (χωρίστρα) στα πλαϊνά, ακριβώς στο ύψος των αυτιών, όπως δείχνει η φωτογραφία.
2.Ξεκίνησε να κάνεις μια γαλλική πλεξούδα με τα μπροστινά μαλλιά
3.Σφίξε καλά την κάθε τούφα προχώρόνατς μέχρι να φτάσεις στο τέλος και στερέωσε με ένα λαστιχάκι.
4.Χτένισε και τα υπόλοιπα μαλλιά σου και πιάσε τα μαζί με την πλεξούδα σε μια χαμηλή αλογοουρά. Ψέκασε ελαφρά με ένα hairspray για να στρώσεις τυχόν ατίθασες τριχούλες.
Έτοιμη!
πηγη www.xtenismata.com

Μια και το καλοκαιρι εφτασε θελω να ανεβαζουμε εδω μερικα ανεμελα κοριτσιστικα καλοκαιρινα χτενισματα....αυτο της φωτο ειναι κατι που εχω κανει ηδη...αυτο ομως που μου αρεσει περισσοτερο ειναι η γαλλικη πλεξιδα και η πλεξιδα στο πλαι!

Tζων Κέννεντυ,1917-1963, Αμερικανός Πρόεδρος

zolitos είναι εκτός σύνδεσης   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-11, 12:08   #2
zolitos
Δασκάλα της Βέφας Editor

zolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to beholdzolitos is a splendid one to behold
Προεπιλογή

Παλιά 24-05-11, 12:10   #3
osfpaki
Του Μπελούτση από τα Φάρσαλα - Moderator

Το avatar του χρήστη osfpaki

Περιοχή: Seaside
osfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud of
Προεπιλογή

Ωραία είναι βρε Ζολ μου .... αλλά τα περισσότερα θέλουν κομμωτήριο
osfpaki είναι εκτός σύνδεσης   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-11, 12:12   #4
zolitos
Δασκάλα της Βέφας Editor

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από osfpaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία είναι βρε Ζολ μου .... αλλά τα περισσότερα θέλουν κομμωτήριο

τις γαλλικες τις κανω μονη μου..και τις πλαινες βεβαια.......ε καποια αλλα ναι θελουν..αλλα ειναι καλες ιδεες για να δειξεις στην κομμωτρια το καλοκαιρι..εγω δεν αντεχω...οταν παω της λεω..πιαστα.......χωρις πολλα τσιμπιδακια με ενα λαστιχακι...και voila!!!!

Παλιά 24-05-11, 12:23   #5
zolitos
Δασκάλα της Βέφας Editor

Προεπιλογή συμβουλες για σγουρα μαλλια(εγω δεν εχω δυστυχως)

Μερικές συμβουλές για το styling
  • Εφάρμοσε ένα leave in conditioner εάν τα μαλλιά είναι ιδιαίτερα ξηρά και απλώσε το προϊόν ομοιόμορφα με μια αραιή χτένα.
    Απλώσε στη συνέχεια στα μαλλιά σου έναν αφρό για μαλλιά με μπούκλες ή ακόμα καλύτερα ένα κερί σε μορφή αφρού. Ένα από τα καλύτερα προϊόντα στην κατηγορία αυτή που μπορώ να προτείνω είναι το κερί σε μορφή αφρού της Wella. Είναι απίστευτα αποτελεσματικό για να δημιουργήσεις σε συνδυασμό με την φυσούνα, υπέροχες μπούκλες ακόμα και εάν έχεις ελαφρώς κυματιστά μαλλιά.
  • Με την φυσούνα στέγνωσε τα μαλλιά σου ενώ τα τσαλακώνεις προσεκτικά με τα δάχτυλά σου.
  • Εφαρμόσε μια μικρή ποσότητα ορού για λάμψη εάν έχεις φυσικά πολύ σγουρά μαλλιά μιας από την φύση τους είναι αρκετά ξηρά..
  • Ψέκασε ελαφρά με λακ εάν τα μαλλιά σου δεν είναι πολύ σγουρά για να εξασφαλίσεις μεγαλύτερο κράτημα και διάρκεια.
www.xtenismata.com

Παλιά 24-05-11, 12:28   #6
yaya
Peggy Bundy

Το avatar του χρήστη yaya

Περιοχή: Αλλού
yaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant futureyaya has a brilliant future
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην yaya
Προεπιλογή

Aυτό το χτένισμα με την πλεξούδα μπροστά είναι το αγαπημένο μου για το καλοκαίρι. Δεν πέφτουν πουθενά μαλλιά στο πρόσωπο, κι όσο ατημέλητο κι αν είναι το κεφάλι, η πλεξούδα δίνει έναν αέρα "φροντισμένου".
Βέβαια για φέτος πρέπει να μακρύνουν πρώτα τα μαλλιά μου γιατί είχα κόψει φράντζα (τι Peggy Bundy θα ήμουν άλλωστε... )
Παλιά 24-05-11, 12:30   #7
zolitos
Δασκάλα της Βέφας Editor

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yaya Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτό το χτένισμα με την πλεξούδα μπροστά είναι το αγαπημένο μου για το καλοκαίρι. Δεν πέφτουν πουθενά μαλλιά στο πρόσωπο, κι όσο ατημέλητο κι αν είναι το κεφάλι, η πλεξούδα δίνει έναν αέρα "φροντισμένου".
Βέβαια για φέτος πρέπει να μακρύνουν πρώτα τα μαλλιά μου γιατί είχα κόψει φράντζα (τι Peggy Bundy θα ήμουν άλλωστε... )

και εγω αυτη τη φραντζα την τραβαω τωρα να μακρυνει αλλα δε μακραινει η ατιμη..ολο το χειμωνα μακραινε με τη μια (ετσι νομιζα ...)τωρα που θελω να μακρυνει δεν το κανει.....γκρρρρρρ

Παλιά 24-05-11, 12:43   #8
osfpaki
Του Μπελούτση από τα Φάρσαλα - Moderator

Το avatar του χρήστη osfpaki

Περιοχή: Seaside
osfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud ofosfpaki has much to be proud of
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zolitos Εμφάνιση μηνυμάτων
τις γαλλικες τις κανω μονη μου..και τις πλαινες βεβαια.......ε καποια αλλα ναι θελουν..αλλα ειναι καλες ιδεες για να δειξεις στην κομμωτρια το καλοκαιρι..εγω δεν αντεχω...οταν παω της λεω..πιαστα.......χωρις πολλα τσιμπιδακια με ενα λαστιχακι...και voila!!!!
Ούτε πλεξίδα δεν μπορώ να κάνω
Τώρα για το πιάσιμο στο κομμωτήριο ... εγώ δεν ... αν είναι να πάω να χτενιστώ θα χτενιστώ. Κατά τ' άλλα το καλοκαίρι βολεύομαι την κλασσική κοτσίδα και καμιά φορά τα πιάνω και ένα κοτσάκι χαμηλό και that's it
osfpaki είναι εκτός σύνδεσης   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-11, 12:47   #9
fagano3
Γκασταρμπάιτερ

Το avatar του χρήστη fagano3

fagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond repute
Προεπιλογή

Ωραιο φαινεται αλλα αυτη που θα το κανει η πρεπει να ειναι πιτσιρικα ή να μικροδειχνει και να εχει γενικα νεανικο στυλ.

Βεβαια στο 16χρονο της πρωτης φωτογαυριας και κουρεμα Γαυγαμηλα να κανεις ωραιο θα φαινεται.

Να αγαπας και να τρολλαρεις.
fagano3 είναι εκτός σύνδεσης   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-05-11, 12:54   #10
fagano3
Γκασταρμπάιτερ

Το avatar του χρήστη fagano3

fagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond reputefagano3 has a reputation beyond repute
Προεπιλογή

Παντως τωρα που ειναι καλοκαιρι λεει και το κοντο

Να αγαπας και να τρολλαρεις.
fagano3 είναι εκτός σύνδεσης   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε δημιουργήσετε νέα threads
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα posts
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις επισυνάψεις των posts σας
Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα posts σας

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:55.

κατασκευή ιστοσελίδων Web and Art Solutions
Forum engine powered by : vBulletin Version 3.7.0
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.